Err: Connection timed out [110] Ludwik C. Siadlak :: blog » Blog Archive » Shelfari - pochwal się swoją półką!

Shelfari - pochwal się swoją półką!

Zbierając ostatnio na Twitterze rekomendacje książek z zakresu biznesu i personal developmentu, jeden ze znajomych przesłał mi link do swojej półki. Półka znajduje się w serwisie Shelfari.

Bez zbędnego rozwodzenia się, Shelfari obrazkowo przedstawia Twoją półkę - tą fizyczną (Owned) i wyimaginowaną (Wish). Wszystkie kategorie do jakich możemy dodawać książki to

  • I’ve read (21)
  • I’m reading (6)
  • I plan to read (55)
  • Own (17)
  • Wish list (49)

(Liczby w nawiasach to wartości moich półek w momencie publikacji wpisu. Tak, czytam 6 książek jednocześnie - wliczone są w to również audiobooki)

Shelfari pobiera dane z wielu źródeł: Delicious Library, LibraryThing, Amazonowa Wishlista czy zwykły tabowany plik txt. Do tego nie może oczywiście zabraknąć widgetów do różnych platform blogowych czy facebooka. Flash i JavaScript są również jak najbardziej dostępne. Flashowy widget może wyglądać np. tak:

Do widgetu można również dodać PartnershipID z Amazon.com, dzięki czemu od książek kupionych po kliknięciu w pozycję na naszej półce otrzymamy standardową amazonową premię.

Serwis na piątkę!

Wykop      Digg this     Create a del.icio.us Bookmark     Gwar     Kanał RSS dla wpisu        Profil LinkedIn

3 komentarzy do wpisu “Shelfari - pochwal się swoją półką!

Uwagi, komentarze?

XHTML: Możesz używać znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>